НАЈБОЉИ УЧЕНИЦИ

Међу доста добрих ученика тешко је издвојити најбоље. На овој страници ћемо убудуће то ипак покушати на основу успеха током школске године и резултата на такмичењима. За сада дајемо само имена ученика који су неспорни и који би се ту морали наћи без обзира на успостављене критеријуме.

Ево шта су они написали о себи:

Горан ЈАКОВЉЕВИЋ

Моје име је Горан Јаковљевић. Рођен сам 01.07.1984. године у Пријепољу. Завршио сам основну школу „Владимир Перић Валтер“ у Пријепољу, а затим сам уписао Пријепољску гимназију 1999. године. Пре уписа сам се двоумио између Пријепољске гимназије и Математичке гимназије у Београду, и при избору нисам погрешио. Стечена знања у гимназији су ми била и више него довољна за успешан наставак школовања, док је друштво било незаборавно. Из тог периода живота носим само лепе успомене везане за школске другаре, професоре и гимназију уопште.

Награде са такмичења
1. разред:

• савезно       - 2. награда

• републи~ко - похвала

2. разред:

• републи~ко - 2. награда
  • савезно       - 1. награда (уз 1. место)

• републичко - 3. место

• регионално - 1. место
  • републичко - нисам учествовао због преклапања термина са физиком

3. разред:

• савезно       - 1. награда

Информатика:

4. разред:

• савезно       - 2. награда

• републичко - учешће

Поменуо бих да сам паралелно са школовањем тренирао и атлетику. Учествовао сам на више такмишења, а у 4. разреду сам освојио 2. место на кросу где су учествовале све средње школе у Пријепољу. Иако не као представник гимназије, освојио сам и 1. место у дисциплини “скок у вис” на МОСИ играма у Вишеграду 2003. године и 2. место на републичком јуниорском првенству у Сенти, такође 2003. године.

Два пута сам био у Петници, оба пута у 2. разреду. У питању су били курсеви физике. Такође, у првом разреду сам учествовао на математичком кампу у Сремској Митровици.

После завршетка гимназије, 2003. године, уписао сам Електротехнички факултет у Београду. Факултет сам завршио 2007. године. Наредне године сам се запослио у фирми Advanced Control Systems у Београду у којој и данас радим. Тренутно сам на позицији развојног инжењера хардвера.

Милош ЛОВРИЋ

Ја сам Милош Ловрић, ђак генерације за ову школску 2009/2010. годину. Рођен сам 29.03.1991, а основну школу сам завршио у приградском насељу Ратајска. И тамо сам остао упамћен као један од најуспешнијих ђака.
Сада сам пред новим изазовима... Уписао сам Електротехнички факултет у Београду, и надам се да ћу и тамо бити једнако добар као у гимназији. Због успеха у 4. разреду нисам имао обавезу да полажем пријемни испит, што ми је врло тешко пало..
Шалу на страну.. Ово су моји резултати из гимназије:
1. разред:

• републичко: похвала

Српски језик:

Биологија:

• окружно: 1. место и 3. место на такмичењу за младе таленте
  • републичко: 1 учешће, 1 похвала

2. разред:

• републичко: похвала

• републичко: учешће

3. разред:

Српски језик:

Биологија:

• окружно: 3. место

4. разред:

• републичко: 3. место

За ове резултате се нисам много намучио, тако да даље идем ''са пуним батеријама''.
Али, резултати нису главно што ћу памтити из гимназије. Ту је моје друштво из IV-2, неколико добрих професора и, наравно, моја разредна Верица Стиковић. Могу рећи да сам имао среће што сам их упознао и дружио се са њима ове 4 године...

Адис ДИЈАБ

Резултати у овој школској години говоре више од било каквих похвала:

• Бронзана медаља на Међународној јуниорској научној олимпијади.
  • Похвала у А категорији на Републичком такмичењу из математике.
  • Друго место на Републичком такмичењу из физике.
  • Друго место на Републичком такмичењу из хемије.

Да ништа није случајно види се на основу резултата из претходне школске године:

• Прво место на Републичком такмичењу из физике.
  • Друго место на Српској физичкој олимпијади.
  • Друго место на Републичом такмичењу из математике.
  • Треће место на Српској математичкој олимпијади.

После првог разреда који је завршио у Пријепољској гимназији Адис Дијаб је школовање наставио у Математичкој гимназији у Београду.